Aktualności
Dożynki z Bankiem Spółdzielczym w Skoczowie
Data dodania:2018-09-14 .


Dożynki z Bankiem Spółdzielczym w Skoczowie.  

 

Kultura i sztuka jest jednym z ważnych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez Bank Spółdzielczy w Skoczowie. Zaangażowanie w doniosłe wydarzenia kulturalne oraz rozwój społeczności lokalnych, wpisuje się koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Tak było i tym razem–bowiem po raz kolejny odbyły się Dożynki Gminne w Skoczowie, gdzie jednym ze sponsorów był właśnie Bank Spółdzielczy w Skoczowie.

 

W minioną sobotę o godzinie 16 nastąpiło uroczyste otwarcie Dożynek. Mieszkańców miasta przywitał Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko oraz Zastępca Andrzej Bubnicki. W uroczystości otwarcia dożynek udział wzięli: Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król, Poseł na Sejm RP Stanisław Szwed, Senator RP Tadeusz Kopeć, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok oraz Poseł na Sejm RP Grzegorz Puda.

Na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji i występów.

Na skoczowskiej scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej, Teatr Tańca Kwieciste Gwiazdy z Ukrainy, DISCO PONAD WSZYSTKO – grupa wokalna BLESS z Chybia, Kapela Góralska Maliniorze z Brennej oraz główna gwiazda wieczoru – Baciary.

 

Dożynki to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W przepięknie wykonanych ozdobach dożynkowych kryje się radość nie tylko z pomyślnie zakończonych żniw, ale przede wszystkim mozolna praca oraz głębokie przywiązanie do lokalnej tradycji..