KRYPTOWALUTY – DUŻY ZYSK CZY DUŻE RYZYKO?

Kursy walut

  kupno sprzedaż
rozliczenie gotówkowe
EUREUR 4,2315 4,4947
USAUSD 3,8848 4,1268
GBPGBP 4,8977 5,2405
rozliczenie bezgotówkowe
EUREUR 4,2617 4,4639
USAUSD 3,9125 4,0985
GBPGBP 4,9227 5,2148

klauzula

                                                             

Szanowny Kliencie,

w celu zwiększenia bezpieczeństwa Twoich środków pieniężnych zalecamy zapoznanie się z najważniejszymi informacjami z zakresu inwestycji w kryptowaluty.

Zgodnie z treścią Komunikatu NBP i KNF w sprawie „walut” wirtualnych z dnia 7.07.2017 r.: „Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego informują, że „waluty” wirtualne nie są emitowane ani gwarantowane przez bank centralny państwa – nie są pieniądzem”.

Inwestorzy zamierzający zainwestować swoje środki w kryptowaluty muszą pamiętać o tym, że rynek ten w Polsce nie jest rynkiem regulowanym.

Komisja Nadzoru Finansowego nie licencjonuje, nie nadzoruje oraz nie wykonuje żadnych innych uprawnień w odniesieniu do działalności związanej z obrotem kryptowalutami.

W związku z tym, bezpieczeństwo inwestorów nie jest zapewnione. Nie istnieją szczegółowe i systemowe rozwiązania, które umożliwiałyby inwestorom dochodzenie swoich roszczeń od podmiotów handlujących kryptowalutami w przypadku utracenia przez nich środków zainwestowanych.

Podczas upadku giełdy kryptowalut inwestor może stracić część lub całość zainwestowanych środków. Także w sytuacji wystąpienia problemów technicznych lub utraty dostępu do takiej giełdy, odzyskanie środków może być niemożliwe. 

                                            

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie? Skorzystaj z platformy edukacyjnej
FinTech KNF i wybierz kurs „Kryptoaktywa”! cool

https://edukacjafintech.mynetwork.pl/

                                                   

Zapoznaj się również z poniższymi informacjami: